Home » Boef in de wijk speelde zich af in Aldenhof en Malvert

Boef in de wijk speelde zich af in Aldenhof en Malvert

Boef in de wijk

De criminaliteit neemt ook in onze wijken toe, terwijl de politie door bezuinigingen met minder mankracht meer moet doen. Dat kan niet, daarom roept de politie en de gemeente de Dukenburgers op om gezamenlijk de criminaliteit aan te pakken en te bestrijden. Het toverwoord is hier preventie. Bij deze preventie spelen de sociale media zoals WhatsApp, Nextdoor, Veiligebuurt e.a. een belangrijke rol. De gemeente   probeert in overleg met wijkbewoners,   deze preventie effectiever te bereiken, door een wijk overstijgende WhatsApp te creëren, waarbij coördinatoren van de verschillende wijken de politie en de burgers elkaar informeren of ergens in een van onze wijken een misdaad is gepleegd. Waarbij hulp van de burgers wordt in geroepen bij de arrestatie door de politie van eventuele misdadigers.

Om de kwaliteit van de samenwerking via de verschillende websites te bevorderen en te toetsen, wordt om te oefenen een crimineel spel op gezet “Boef in de wijk”. Er wordt dan een pseudomisdaad gepleegd en men bekijkt hoe lang het duurt eer de bewoners actie hebben ondernomen na berichtgeving op de websites.

Het spel speelde zich af in Aldenhof en Malvert

  • De eerste oefenboef  werd als volgt gemeld: Zojuist is er een inbraak gepleegd op de Aldenhof 1227. Signalement van de verdachte: blanke man, normaal postuur, 20 tot 30 jaar oud, groene half lange jas, witte schoenen, zwarte rugzak.  Lopend vertrokken naar de TinQ tankstation. Deze boef was binnen 10 minuten opgepakt. De 10-jarige Rik wist hem te ontmaskeren nabij het TinQ tankstation in Aldenhof. Er waren veel mensen op pad.
  • De tweede boef werd gemeld met het bericht: Zojuist gepleegd een straatroof op de Malvert bij de pin automaat. Signalement verdachte dader: man, blank, lichte broek en spijkerjack. Verdachte is weggelopen richting de Malvert 61e straat. Zojuist is door een getuige gezien dat de verdachte rende bij winkelcentrum Meijhorst. Verdachte zou nu in de buurt van de sporthal Meijhorst lopen in de richting van de 20e straat. De verdachte wist zo’n 35 minuten onder de radar te blijven. Uiteindelijk spotte Hans Peters hem buiten het winkelcentrum in Meijhorst. Dit maal waren er weinig mensen te zien op straat, dat vond de politie opvallend en jammer vooral.

De Preventieteams in Aldenhof en Meijhorst lopen normaal ook rond buiten. Zij hebben n.a.v. vorige keer besloten dat ze geen herkenbare hesjes aandoen indien zij op boevenjacht gaan (dit zou mensen afschrikken). Normaal dragen zij die wel. Dan spreken ze vooral hangjeugd aan als zij overlast veroorzaken. Bij serieuze zaken bellen zij altijd de politie.

Evaluatie en bespreking voor de toekomst

Na afloop van deze oefening was er een evaluatie van politie, coördinatoren van de wijkmedia, mensen van de politie etc. De oefening werd als gematigd succesvol beschreven en zal t.z.t. worden herhaald in andere wijken. Zowel de preventieteams als de politie willen graag meer mensen laten participeren. Er is een oproep gedaan tot meer leden, meer beheerders en een actieve groep (eventueel met lopers) in de Malvert

Met dank aan Vincent Decates van de Gelderlander.

J.W. Koten, Hein Kneepkens

 

Share This Post

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.